Firma Rožnovská travní semena nabízí široký sortiment trav, jetelovin a travních směsí zejména pro okrasné trávníky, rekreační trávníky, sportovní trávníky, golfové hřiště atd.

travní semena, travní směsy, semena, okrasné trávníky, rekreační trávníky, sportovní trávníky, golfové hřiště, tráva, trávy, jetelovina, galerie, RTS

Regenerace trávníku po zimě

Blíží se jaro a s ním i potřeba regenerace trávníku po zimě. Trávníky následkem sněhové pokrývky a mrazu často trápí plísně, prázdná místa, řídkost porostu....

Abychom obnovili funkčnost a estetický vzhled našeho trávníku, je vhodné vždy na jaře provést jeho regeneraci.

!!! S regenerací trávníku nezačínejte dříve než roztaje poslední sníh a trávník rozmrzne. Na trávník nevstupujte dříve než půda oschne, jinak do něj vytlačíte hluboké rozměklé stopy !!!

Jakmile trávník na jaře oschne, začněte s jeho regenerací.

Jak postupovat:

  • Odstraňte z trávníku mech a odumřelý rostlinný materiál, tedy listy, větvičky, suchou trávu a jiné organické zbytky.

  • Proveďte prořezání, tedy tzv. vertikutaci.

Na tuto práci se používají prořezávací neboli vertikutační hrábě s dlouhou násadou, na větší plochy lze koupit nebo půjčit účinnější motorový vertikutátor.  Hráběmi popřípadě vertikutátorem odstraňte veškerou starou a uschlou trávu. Ta brání přístupu vody, vzduchu a živin k travním kořenům. Současně se poruší kořínky trávy, což je povzbudí k větvení.
V každém případě je nejlepší prořezávat, když je půda suchá. Narušenou plsť pak se suchým mechem z trávníku vyhrabete hráběmi.

Nelekejte se, když pak bude trávník vypadat hůře než na začátku. Plody své práce budete sklízet už za několik týdnů, kdy vyraší nové a zdravé travní výhony.

  • Přisejte Rožnovskou regenerační travní směs

Po mechanickém zásahu následuje přísev regenerační směsí do prořídlého mezernatého drnu popřípadě na holá místa.

  • Trávník přihnojte

Nejdůležitější je hnojení hned na počátku vegetačního období, tedy teď zjara. Nejprve trávník poprvé posečte a potom ho při zatažené obloze pohnojte. Nedělejte to při slunečném počasí, aby hnojivo v kombinaci se slunečními paprsky trávu nespálilo. Po pohnojení by měla následovat důkladná zálivka.

Důležité je skutečně rovnoměrné posypání, jinak za pár týdnů uvidíte nerovnoměrně zelené plochy a velmi rychle tak zjistíte, které části trávníku se dostalo hodně živin a které málo. Proto se hodí na větší plochy použít rozmetač. Druhé hnojení provádějte v květnu až červnu.

Vyberte si velikost osévané plochy pro regeneraci trávníku po zimě
( 200-300m2, 400-700m2, 1000-1200m2)


Využijte našich zvýhodněných sad pro zakládání nových trávníků.